Úvodní stránka » Doména EU » Doména s diakritikou - IDN

Doména EU s diakritikou - IDN

IDN (Internationalized Domain Names) je technické řešení, které umožňuje v názvech domény EU používat národní znaky. V českém jazyce se jedná o háčky a čárky, doména EU však umožňuje i použití diakritických znaků dalších jazyků.

Nemusíte se omezovat

Vaše nová doména EU již není omezena jen písmeny anglické abecedy, můžete použít všechny znaky české abecedy. Pro uživatele PC je jednodužší zapamatovat si doménu www.pračky-a-žehličky.eu, než www.prackyazehlicky.eu.

Jak to funguje?

DNS systém, který zařizuje překlad názvu domén na číselné adresy a zobrazení správného obsahu na doméně,j e omezen znaky ze základní tabulky znaků ASCII. Aby bylo možno použít i národní znaky, které základní ASCII tabulka nepodporuje, je třeba je zakódovat, aby je bylo možno předat systému DNS.

Pro kódování národních znaků je použito kódování Punycode. Principem kódování je oddělení znaků s diakritikou a následné přidání zakódované informace o znacíh na konec řetězce. Například doména www.pračky-a-žehličky.eu vypadá po přeložení www.xn--praky-a-ehliky-szbj03q.eu. Přeložený tvar je někdy nazýván jako tzv. ACE tvar IDN domény.

Seznam všech podporovaných znaků IDN domény EU.

Podpora domény EU s diakritikou v internetových prohlížečích

Všechny poslední verze nejznámějších internetových prohlížečů podporují IDN domény. Většina prohlížečů obsahuje i funkci pro skrytí zakódovaného tvaru domény a překlad provádí skrytě. Použítí domény EU s IDN je velmi komfortní.

Novinky

4.4.2014

EU doména si nadále drží 80% hranici obnovení

V průmeru 81% .eu domén je obnovováno během posledních 7 let.

6.1.2014

Doména EU se slevou 67 %

Během prvních měsíců roku 2014 nabízí CZECHIA.COM výraznou slevu na registraci nových domén EU.

archiv

Kontakt

ZONER software, a.s.
603 196 637
543 257 018

Oblíbené odkazy

Doména EU

za nejlepší cenu!

 

 

reklama ZONER

Doména EU registrace IDN diakritika domény EURid diakritika v doméně

 

TOPlist

Doména .eu

doména Evropské unie